Školní rok 2008/2009

Školní lehkoatletické závody

V pátek 24. dubna proběhlo školní kolo závodů v lehké atletice. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: skok do dálky, hod míčkem, sprinty a vytrvalostní běh. Žáci s nejlepší výsledky postoupí do okresního kola a budou se snažit naší školu i nadále úspěšně reprezentovat. Závodů se zúčastnili zkušebně i žáci z prvního stupně. foto..

Romský den

Ve středu 8. dubna proběhly na naší škole oslavy Romského dne. Žáci si zábavnou formou hledaných otázek a úkolů připomněli tradiční romská řemesla, významné osobnosti, tradice a zvyky romské kultury. Žáci 5. třídy si připravili pro děti 1. stupně krásnou pohádku. Asistentka připravila s žáky 2. stupně tradiční romskou svatbu. Nakonec si všichni pochutnali na haluškách a nad ohněm opečených buřtech.

Hledání velikonočního zajíčka

Vzhledem k blížícím se Velikonocům připravili učitelky pro děti 1. stupně stejně jako loni, kromě tradičního vyrábění velikonočních zajíčků a zdobení vajíček, projekt s názvem "Hledání velikonočního zajíčka". Akce probíhala 7. dubna na pozemku školy a v jeho blízkosti. Žáci v družstvech plnili po vyznačené trase různé vědomostní a pohybové úkoly. Po splnění všech úkolů hledali za odměnu schovaný poklad. Každý si našel svého čokoládového zajíčka. foto..

Silový trojboj

V úterý 10. března 2009 se konalo školní kolo silového trojboje a ti nelepší žáci postoupili do okresního kola konaného v úterý 24. března 2009 ve sportovní hale Setuzy. Pořadatelem soutěže "O nejzdatnějšího žáka" byla Městská policie v Ústí nad Labem a akce se účastlili sportovci ze základních škol praktických Chabařovice, Neštěmice, Trmice, Střekov, Velké Březno, ze základní školy speciální Pod Parkem a ze základní školy v Předlicích. Sportovními disciplínami byly shyby, troskok, lehy sedy a hod plným míčem. Žáci naší školy byli opět velmi úspěšní a obsadili první pozice.

Mladší žákyně: 1. místo Nataša Demeterová (7.třída)
3. místo Denisa Szalková (7.třída)
Mladší žáci:  1. místo David Szalkko (6.třída)
                   2. místo Miroslav Olah (7.třída)
                   3. místo Dominik Vavřina (7.třída)
Starší žákyně:  3. místo Dagmara Sinuová (9.třída)
Starší žáci:      1. místo Tomáš Badi (9.třída)
2. místo Pavel Nguyen (9.třída)

Zimní olympiáda

Ve čtvrtek 12. března 2009 proběhla sportovní soutěž pro žáky 1. stupně naší školy s názvem "Zimní olympiáda". Žáci byli rozděleni do čtyřčlenných družstev a soutěžili v osmi různých disciplínách: navlékali rukavice na plot, stříleli na branku, uvazovali šály na stromy, kreslili sněhuláky, přenášeli nejmenší děti na bobech, přesouvali se na prknech, házeli míč skrz obruč a běhali ve velkých botách. Žáci vítězných družstev obdrželi diplomy a věcné ceny, ostatní si odnesli alespoň sladkou odměnu. I bez sněhu si všichni zimní radovánky užili. foto..

Hodiny právního vědomí

Na naší škole proběhly v úterý 3. a 10. března 2009 besedy s preventisty policie na téma právní vědomí. Povídání se týkalo chování, bezpečnosti a dopravy. Besedy se zúčastnily všechny ročníky a předkládané informace byly krásně přizpůsobeny věku žáků.

Vybíjená

Ve čtvrtek 19. února 2009 se konal v tělocvičně ZŠP v Trmicích turnaj ve vybíjené mladších a starších žáků základních škol praktických a speciálních. Naši školu reprezentovali jen mladší žáci (3. třída), kteří se účastnili podobného turnaje poprvé a vybojovali krásnou pozici - 3. místo. foto..

Jarní prázdniny

Jarní prázdniny pro školy v Ústí nad Labem jsou v termínu 9. - 13. února 2009.

Zápis do 1. ročníku

Ve středu 4. února 2009 se koná od 13:00 do 14:00 v hlavní budově školy zápis do 1. třídy.

Vysvědčení

Ve čtvrtek 29. ledna 2009 se rozdávalo pololetní vysvědčení a žáci měli v pátek 30. ledna 2009 pololetní prázdniny.

Zlatá jehla

Ve středu 28. ledna 2009 se konala soutěž v šití s názvem "Zlatá jehla" pro základní školy praktické a speciální v Ústí nad Labem. Naši školu reprezentovali dívky 7. a 8. třídy. Nataša Demeterová obsadila 3. místo za šití podle návodu a Růžena Šťastná 2. místo za šití podle nákresu.

Vánoce ve třídách

V pátek 19. prosince si udělali učitelé s žáky vánoční den. Navzájem ochutnali vánoční cukroví, které si přinesli z domova, rozdali si dárky, které našli pod stromečkem, a společni si zazpívali koledy. foto..

Školní kolo v ringu

V úterý 16. prosince se konalo školní kolo v ringu, kterého se účastlici žáci našich 4. - 9. tříd.

Vánoční představení

V pondělí 15. prosince šly některé třídy do Národního domu na dětský vánoční koncert skupiny Pavla Novák. Ostatní žáci shlédli v tento den ve školní tělocvičně divadelní představení s vánoční tématikou, které si připravili pro naše žáky studenti střední odborné školy. foto..

Básničková soutěž

Ve čtvrtek 11. prosince se konala na 1. stupni "básničková soutěž". Tři nejlepší žáci z každé třídy přednesli naučené básničky a bojovali tím o umístění a věcné ceny ve školičkovém kole.  foto..

Mladší žáci: 1. místo Gabriela Janová (1.třída)
                  2. místo Csaba Cicu (1.třída)
                  3. místo Helena Lakatosová (přípravná třída)
Starší žáci:   1. místo Tomáš Ferko (2.třída)
                  2. místo Sára Janová (3.třída)
                  3. místo Michal Krejza (2.třída)
Vítěz publika: Valerie Makulová (3.třída)

Charitativní prodejní výstava

V úterý 9. prosince žáci naší školy vlastnoručně vyráběli různé dárky určené k prodeji na charitativní výstavu s názvem "Děti dětem" konanou 12. prosince v Dominikánském klášteře v Ústí nad Labem. Výtěžek z prodeje těchto věcí jde na nákup pomůcek pro handicapované děti.

Okresní kolo ve šplhu

V úterý 25. prosince proběhlo v tělocvičně naší školy okresní kolo ve šphu, kterého se zúčastnili, společně s našimi žáky, žáci základních škol praktických z Ústí nad Labem a okolí. Naši žáci byli jako každoročně velice úspěšní a obsadili první pozice.

Mladší žákyně: 1. místo Jana Vavřinivá (5.třída)
                      2. místo Aneta Milková (5.třída)
Mladší žáci:     1. místo Marek Šivák (4.třída)
                      2. místo Dušan Husák (4.třída)
Starší žákyně:  1. místo Lucie Horušická (9.třída)
Starší žáci:      1. místo Tomáš Badi (9.třída)

Divadelní představení

Ve středu 19. listopadu se konalo v naší škole divadelní představení s názvem "O chamtivém Rambouskovi". Poučnou pohádku přijel zahrát herec Vojtěch Kuthan. Žáci se společně naučili písničku a podíleli se zábavnou formou na představení.  foto..

Školní kolo ve šplhu

V úterý 18. listopadu proběhlo v tělocvičně školní kolo ve šplhu. Nejlepší žáci budou reprezentovat naši školu v okresním kole, kterého se zúčastní Základní školy praktické a speciální z Ústí nad Labem a okolí.  foto..

Výlet do Mstišova

V pátek 14. listopadu se žáci 1. - 5. tříd vydali na výlet do Mstišova do lesní obory, stejně jako loni žáci 2. stupně. S sebou vezli kaštany a žaludy, které sami nasbírali, aby mohli krmit tamní zvířata. Všichni byli z výletu nadšení, viděli na vlastní oči jeleny, srnky, divoká prasata a lišku.  foto..

Podzimní den

V pondělí 10. listopadu proběhl ve škole na 2. stupni "Podzimní den". V šesti skupinách se žáci věnovali podzimu. Na závěr dne si žáci koncové výrobky z výtvarných a pracovních dílen navzájem představili a proběhla i ochutnávka dýňového koláče a polévky. Den se vydařil a výrobky zdobí naši školu.  foto..

Oslava 28. října

V pátek 24. října si žáci připomněli společným zpíváním naší hymny Den vzniku ČSR. Žáci i učitelé přišli oblečeni v barvách vlajky a ve třídách učitelé dětem objasnili okolnosti vzniku samostatného státu v roce 1918.  foto..

Soutěž ve vyrábění draků

Soutěž ve vyrábění draků byla pořádána Českou spořitelnou a zúčastnili se jí i žáci naší školy. Na 1. místě byli žáci 1. třídy, na 2. místě žáci 3. třídy a na 3. místě žáci 2. stupně pod vedením učitelky Terezy Trnkové. Všichni žáci obdrželi diplomy a věcné ceny. I přípravný ročník byl odměněn v soutěži za účast.  foto..

Výsledky voleb do Školské rady

Ve středu 15. října se konaly volby do Školské rady. Za pedagogické pracovníky byl zvolen pan učitel Martin Průdek. Za zákonné zástupce žáků byla zvolena Simona Gujdová, která obdržela 16 hlasů z 23 zúčastěných. Jana Poláková získala 4 hlasy a bude náhradnicí paní Gujdové. Vladimíra Černucká dostala 4 hlasy.

Branný závod

V úterý 7. října se konal 9. ročník branného závodu pro speciální a praktické základní školy pořádaný Městskou policií v Ústí nad Labem. Místem konání bylo dětské dopravní hřiště v Krásném Březně. Soutěžila smíšená družstva (2 chlapci, 2 dívky). Naše škola získala celkově 1. místo mezi školami. V kategorii družstev obsadili naši žáci 1. a 2. místo. Výhrou byly poháry, diplomy, medaile a věcné ceny.

1. místo: Michal Musil, Tomáš Badi, Karolína Vavřinová, Lucie Horušická

2. místo: Pavel Nguyen, Petr Musil, Jana Kopecká, Nataša Demeterová

Branné cvičení

Ve středu 17. září se konalo i přes nepřízeň počasí branné cvičení pro žáky 2. stupně. Žáci museli prokázat nejen fyzickou zdatnost, ale i splnit vědomostní úkoly.